пʼятниця, 29 березня 2013 р.

Робоча зустріч тренерів проекту "Життєві навики - як метод попередження насильства"

Сьогодні відбулась наша робоча зустріч тренерів по проекту  "Життєві навики - як метод попередження насильства". Долучилися тренери із областей. Обговорили успіхи і напрацювання нашого проекту та як можливо передавати досвід педагогам та іншим спеціалістам які працюють з дітьми.
Альбом: Робоча зустріч тренерів проекту "Життєві навики - як метод попередження насильства"

четвер, 28 березня 2013 р.

Конференція “Посилення багатосторонньої співпраці та міжнародні механізми захисту прав людини”

Минулого четверга була на конференції по Посиленню співпраці між право захисниками та медіа. Досить цікаво було бачити як півтори сотні правозахисників та представників ЗМІ разом спілкувалися на тему як же надалі краще працювати. Підкорення левіафана чи співпраця з ним - це розглядалося на другій сесії конференції. 

Для мене ж важливим було інше. так як це напевно перша моя(на якій я була присутня) конференція такого штибу. Якщо звісно не брати до уваги навчальний семінар Міжнародного католицького бюро дитини(БІСЕ), що відбувався в січні цього року. Тож я мала можливість споглядати як захисники права взаємодіють між собою та яких тем торкаються. 

Дякую організаторам за запрошення - змогла взяти для себе кілька тез на озброєння:
- права потрібно захищати не тільки через законопроекти, але й через повсякденне життя громадян.
- УПО - це не тільки знаряддя впливу на владу, але й можливість побачити проблемні питання із різних кутів зору.
- що через виявлення одного певного порушення прав людини, можна і потрібно відслідковувати і говорити про загально суспільні проблеми.


Учасники конференції.

Фотограф - Ірина Салій. 

вівторок, 12 березня 2013 р.

Видатні жінки України. Інфографіка

Видатні жінки, так! Чудова графіка, але чому тут тільки діячки культури та мистецтв? Невже українське жіноцтво не було представлене в інших сферах й не мало там досягнень??? Ну ще звісно громадські діячки представлені. А інші? 


 

четвер, 21 лютого 2013 р.

До теми ліків

 Сьогоднішне ситуація із закордонними ліками змушує ще раз замислитись над питаннями і проблемами української медицини. Ось і ще й моя колежанка з Житомира написала замітку, щодо йододефіциту - Дайте людям йоду!

Згадалось..

Коли я ще навчалася у школі, до речі Київська область, але та її частина яка не була включена до зони, то в нас проводили медичні огляди дівчат, перевіряючи щитовидну залозу. То з усього класу вона була збільшена у 90 % дівчат та у 70 %  хлопців. лікування особливого нам не призначили, але загалом, пам'ятаю, сказали вживати йод та перевірятись в районній лікарні періодично.

Коли викладачка фізики, зарази експерименту вирішила визначити рівень радіації в нашому класному кабінеті, то виявилось, що він вищий за норму в двічі.

Пройшло багато років, я переїхала їх тієї місцевості та змінила школу, але проблеми із щитовиидною залозою залишитись, хоч і не призвели до чогось фатального. Та якось я при зустрічі з однокласницею передивлялась їхні фото із зустрічі після п ' яти років по закінченню школи. Була вражена - всі дівчата мали надмірну вагу та збільшену шию, а дві третини хлопців - лисину.

Можливо, якщо було проведено лікування та дітям з розладами роботи щитовидки видали якісні ліки за рахунок держави, то все могло би бути інакше.

Наразі, коли пропонують новим законопроектом дати можливість вітчизняним лікам зайняти всі ніші на українському ринку, то чи вистачить якості цим лікам та й кількості, аби рятувати дітей. 

середа, 20 лютого 2013 р.

Полтава. Літо 2012 року.

Літом 2012 року була я у відрядженні в славному козацькому місті Полтава, що біля нього протікає Ворскла. В цьому місті багато цікавих речей пам"ятників, а особливо архітектури.

Напевно Полтаві так пощастило із одним з губернаторів, що за його великим бажанням центр міста нагадує Петербург, своєю круглою формою та архітектурним стилем.

 
Також якщо пройти головною вулицею далі, то перед вами велечітиме соборний комплекс. 
Та будинок-музей всім відомого автора Енеїди та Наталки-Полтавки.
Також цікавий за своєю формою теперішній будинок СБУ 

Та зовсім невідомий мені стиль Краєзнавчого музею Полтави.

А загалом я була зачарована Полтавою як спокійним, зеленим і тихим місцем з привітними людьми та сімейними парами, що вечорами прогулуються центром.

Модерна архітектура Брюсселя. Стиль Ар Нуво.

За путівником надибали зразки архітектури стилю Ар Нуво. Що цікаво, цей стиль зародився в Європі в кінці 19 на початку 20 століття, коли творці хотіли відмовитись від історичних запозичень. 
Особливістю стилю було звернення до різних хвилястих, травяних мотивів, але при цьому відмовитись від прямокутних будинків не вдалось. Це видко далі на фото) Різнокаліберні  вікна, двері у формі щілини для замка, вітражі із рослинними орнаментами - це все характерно для стилю ар нуво, і можна побачити на фото нижче. 
Архітектори також активно використовували бетон, дерево, цеглу, а особливо часто поєднували їх. 
Багато із будинків, які мені вдалось сфотографувати до темряви належать Вікторові  Орта, але до самого музею я нажаль не дійшла, хоч він і розташовувався в одному районі із основними будинками цього стилю. 











- це особливо яскравий приклад стилю ар нуво. 

Кілька будинків в одному стилі. 









Моя поїздка в Брюссель і що я там побачила.

в основному ахітектура)

Мені дуже сподобались будиночки Брюсселя. Невеликі, компактні, але ціклом пристосовані до проживання родини.
 
Зустріли підлітків, які повертались зі школи.














а це костел, при якому знаходивсяцентр, в якому ми проживали. 

   
Знову архітектура. 

 Коли зайшли до магазину, то серед цілком європейських продуктів надибали й російську горілку. Споюють.
А це карта по якій я бродила. 


 Бродили о ночах. 

Сніг не був прибраний в кращих традиціях Києва)


Розклад руху автобусів - дуже зручно доречі)))


 автомат для продажу білетів .
 і що вночі мене дуже здивувало, автомат для продажу презервативів. зручно напевно


 Вид з мого вікна)


Метрополітен:












   
Було дуже захопливо) але достатньо холодно, тому фото вийшло мало і обходила я теж менше ніж сподівалася.